8 Αυγ 2008

ΕΛΠΙΣ - Στρυμονοχώρι 6-5

28/1/2007 13η Αγωνιστική
Ασχέτως του τελικού αποτελέσματος, ο αγώνας ήταν εύκολος για την Ελπίς. Μπήκαμε δυνατά και γρήγορα κάναμε το 3-0, με δύο γκολ του Τσομπάνη και ένα του Λαζάρου. Μετά χαλαρώσαμε και δεχτήκαμε ένα γκολ, αλλά γρήγορα ο Τσομπάνης σκόραρε ξανά, κάνοντας το 4-1 και το ημίχρονο τελείωσε με γκολ του Γρηγορίου, 5-1. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε γρήγορα το 5-2 και μετά είχαμε ρεσιτάλ Μανώλη… Επειδή το Στρυμονοχώρι δεν έδειχνε ικανό και ο αέρας το δυσκόλευε στις επιθέσεις, ο Μανώλης αποφάσισε να μην παίξει άλλο και καθόταν με κατεβασμένα χέρια, είτε στην εστία του, είτε κυρίως μακριά από το τέρμα. Άλλο που δεν ήθελαν οι στρυμονοχωρίτες και με δύο αστεία γκολ, έκαναν το 5-4. Ο Χριστοδούλου με απ’ ευθείας φάουλ έκανε το 6-4 και το σκορ έκλεισε με άλλο ένα γκολ-δώρο του Μανώλη, 6-5.

Το 4-1 από τον Βαγγέλη.