8 Αυγ 2008

Ακριτοχώρι - ΕΛΠΙΣ 3-2

4/2/2007 14η Αγωνιστική
Δεύτερη ήττα για την Ελπίς, στην έδρα του Ακριτοχωρίου αυτή τη φορά. Στο 25’ χάναμε 2-0 και το παιχνίδι έμοιαζε ότι είχε τελειώσει, αλλά μειώσαμε με πέναλτυ του Χριστοδούλου και λίγο αργότερα σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, ο Λαζάρου πλάσαρε άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο ισορροπήσαμε το παιχνίδι, αλλά πάλι δεχτήκαμε γκολ, όταν ένας παίκτης του Ακριτοχωρίου πέρασε όλοι την άμυνα μας κυριολεκτικά και έβαλε γκολ στην κλειστή γωνία του Μανώλη. Τραγική φάση! Πάλι όμως απαντήσαμε γρήγορα, με απ’ ευθείας φάουλ του Χριστοδούλου. Το Ακριτοχώρι είχε κουραστεί, αλλά εμείς δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάποια σημαντική φάση, πέρα από κάποια απ’ ευθείας φάουλ του Χριστοδούλου από πλάγια θέση που απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Ο διαιτητής ήταν τραγικός σε μερικές φάσεις, δεν έδειχνε κάρτες και σφύριξε γρήγορα τη λήξη, ενώ είχαμε πολλές καθυστερήσεις.